سرویس پولی متا در آمریکا راه‌اندازی شد

شرکت متا پلتفرمز روز جمعه سرویس اشتراکی در آمریکا راه اندازی کرد که به کاربران فیس بوک و اینستاگرام اجازه می دهد مانند توییتر، برای دریافت تیک آبی پول پرداخت کنند.

به گزارش بیداربورس، متا در بیانیه ای اعلام کرد سرویس احراز هویت متا، پس از این که حساب کاربران را با استفاده از کارت شناسایی دولتی بررسی کرد، به آنها تیک آبی خواهد داد و قیمت اشتراک ماهانه آن، ۱۱ دلار و ۹۹ سنت برای دسترسی از طریق وب و ۱۴ دلار و ۹۹ سنت برای دسترسی در سیستمهای iOS اپل و اندروید گوگل خواهد بود.

این سرویس که متا در فوریه اعلام کرده بود مشغول آزمایش آن است، جا پای سرویس اسنپ چت شرکت اسنپ و تلگرام می گذارد و نشان دهنده جدیدترین تلاش یک شرکت شبکه اجتماعی برای متنوع کردن درآمد خود و جبران کاهش درآمد تبلیغاتی است.

توییتر پس از اینکه در قراردادی به ارزش ۴۴ میلیارد دلار در سال میلادی گذشته توسط ایلان ماسک خریداری شد، سرویس اشتراکی "توییتر بلو" را راه اندازی کرد که به افراد اجازه می دهد با پرداخت پول، تیک احراز هویت دریافت کنند که پیش از این به حسابهای احراز هویت شده سیاستمداران، خبرنگاران، چهره های عمومی دیگر منحصر بود.

بر اساس گزارش رویترز، راه اندازی سرویس "توییتر بلو" در نوامبر، نخست به افزایش جعل هویت سلبریتی ها و برندها در توییتر منجر شد و باعث شد این شرکت، این سرویس را متوقف کرده و مدتی بعد آن را با تیکهایی به رنگهای مختلف برای افراد، شرکت‌ها و دولت‌ها معرفی کند.

کد خبر 28036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =