صدور ۳۹۶ مجوز در ۱.۵ سال گذشته در بورس

سازمان بورس و اوراق بهادار با اتصال به درگاه ملی مجوزهای کشور به نشانی (mojavez.ir) و ایجاد سامانه یکپارچه صدور مجوزهای نهاد مالی (سمین)، جهشی در بخش صدور مجوز نهادهای مالی ایجاد کرد.

به گزارش بیداربورس، پس از ۱۳ سال در بازار سرمایه در حالی سال گذشته مجوز فعالیت شرکت کارگزاری جدید اعطا شد که در مجموع تاکنون ۲۲ مجوز در بخش کارگزاری‌ها صادر شده است و از این تعداد ۱۵ مورد موافقت اصولی، ۶ مورد مجوز تأسیس و یک مورد مجوز فعالیت بوده است.

همچنین در دوره مدیریت جدید سازمان بورس (از ۲۲ مهر ۱۴۰۰ الی ۲۱ اسفند ۱۴۰۱) در مجموع ۱۱۳ مجوز در بخش شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ اعطا کرده است که از این تعداد ۶۸ مورد موافقت اصولی تأسیس و یا تبدیل بوده و ۴۵ مورد دیگر نیز مربوط به مجوز فعالیت است.

در مدت مشابه، ۱۸۲ مجوز در بخش صندوق‌های سرمایه‌گذاری اعطا شده است که از این تعداد ۵۸ موافقت اصولی، ۳۴ مجور تأسیس و ۹۰ مورد مجوز فعالیت بوده است. همچنین برای نخستین بار مجوز فعالیت صندوق‌های بخشی، تضمین اصل سرمایه، اهرمی و املاک و مستغلات صادر شده است.

همچنین مجموع صدور مجوز در بخش شرکت‌های خدمات‌دهنده همچون سبدگردان، مشاور سرمایه‌گذاری و… به ۷۹ مورد می‌رسد که از این تعداد ۳۵ موافقت اصولی، ۲۵ مجوز تأسیس و ۱۹ مورد مجوز فعالیت بوده است.

کد خبر 28157

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =