پیش بینی قیمت دلار ۱۸ اردیبهشت

به عقیده تحلیلگران اقتصادی در صورتی که امروز بازار هرات شاهد دومینوی ریزش باشد این امر ممکن است کفه ترازوی کاهشی ها در بازار ارز تهران را سنگین تر کند.

به گزارش بیداربورس به نقل از اقتصادنیوز ، قیمت دلار برای دومین روز متوالی در هفته جاری مسیر نزول را دنبال کرد. تحلیلگران اقتصادی باور دارند یکی از دلایل کاهش تقاضا برای خرید اسکناس آمریکایی در تهران ناشی از عقبگرد نرخ دلار در بازارهای همسایه و نرخ حواله درهم است. 

**سایه سنگین هرات برروی قیمت دلار در تهران / محدده مهم در بازار دلار 

به عقیده تحلیلگران اقتصادی در صورتی که امروز بازار هرات شاهد دومینوی ریزش باشد این امر ممکن است کفه ترازوی کاهشی ها در بازار ارز تهران را سنگین تر کند.

برخی از فعالان اقتصادی باور دارند برای امروز محدوده مهم قیمت دلار در تهران ۵۲ هزار و ۲۰۰ الی ۵۲ هزار و ۸۰۰ تومان است اگر قرار به صعود باشد باید این کف حفظ شود و آهسته آهسته بازار رشد کند. با این حال ، در صورت شکست محدوده یاد شده بازار راهی محدوده ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان هزار خواهد شد.

**سیگنال تورم به بازار 

از جمله نکات مهمی که می‌تواند در بازار، چه در جهت افزایش و چه در جهت کاهش، تاثیرگذار باشد، خبرها و آمارها هستند. مهمترین خبری که دیروز به بازار مخابره شد، اعلام نرخ تورم بود و مرکز آمار شاخص‌های تورم را با تاخیر و به صورت نصفه و نیمه داد. باید ببینیم معامله‌گران نسبت به این آمارها چه واکنشی خواهند داشت. اگر از این آمار سیگنال تورمی دریافت کنند، طبیعتا بخاطر اینکه اولین تصویر از سال ۱۴۰۲ است، می‌تواند روی انتظارات تاثیر بگذارد.

کمین  خریداران در بازار دلار 

 در شرایط فعلی خریدار دلار  در بازار نایاب شده  و عده ای از معامله گران باور دارند برخی از خریدارن برای خرید ارز در نرخ های پایین تر کمین کرده اند و به دنبال فرصت مناسب برای حمله به بازار هستند.

کد خبر 29472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =