تلاش‌های سازمان بورس از دید نمایندگان مثبت ارزیابی می‌شود

احمد راستینه گفت: تلاش دولت برای تضمین سرمایه‌گذاری‌ها و حضور سرمایه‌های خرد در بازار سرمایه دو چندان بوده و تاثیر بسیاری بر حضور مردم و استقبال آنان از بازار داشته است.

به گزارش بیداربورس احمد راستینه، نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس با بیان اینکه هر کشوری با توسعه بازارهای مالی تلاش می‌کند سبد سرمایه‌گذاری مردم را متنوع کند، گفت: طی دو سال گذشته با اقدامات به موقع و مناسب سازمان بورس، شاهد اتفاقات قابل توجه در بازار سرمایه هستیم، به طوری که تلاش دولت برای تضمین سرمایه‌گذاری‌ها و حضور سرمایه‌های خرد در بازار سرمایه دو چندان بوده و تاثیر بسیاری بر حضور مردم و استقبال آنان از بازار داشته است.

وی افزود: خوشبختانه با ورود ابزارهای نوین مالی به بازار سرمایه و بهره‌مندی سهامداران و سرمایه‌گذاران از صندوق‌های سرمایه‌گذاری، در آینده نزدیک شاهد روند مثبت بازار خواهیم بود.

راستینه در ادامه بیان کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار همیشه در تلاش بوده فضایی برای شفاف شدن و نقش آفرینی مدیران و همچنین نظارت مردم بیش از پیش فراهم شود که برای تحقق این امر برنامه‌ریزی قابل توجهی کرده و از نظر نمایندگان بسیار مثبت ارزیابی می‌شود.

همچنین راستینه با اشاره به اقدام مثبت سازمان بورس برای توسعه صندوق‌های سرمایه‌گذاری همچون صندوق‌های تضمین اصل سرمایه، گفت: گسترش حوزه آموزش در بازار سرمایه و حضور مردم به صورت غیرمستقیم در این بازار همچنان در اولویت برنامه‌های سازمان بورس قرار بگیرد، چراکه حضور همراه با شناخت مردم در بازار، مساله بسیار مهم به شمار می‌آید.

این نماینده مجلس ادامه داد: لذا مجموعه وزارت اقتصاد و دارایی باید با هماهنگی دانشگاه‌های کشور، به سمت تدوین برخی از واحدهای درسی در دانشگاه ها تحت عنوان سبدگردانی بازار بورس و حضور مشخص در بازار بورس حرکت کنند و حضور در بازارها و بازارهای مالی به عنوان یکی از واحدهای درسی همه رشته‌های دانشگاهی مورد توجه قرار بگیرد.

راستینه خاطرنشان کرد: اگر حوزه آموزش مورد کم توجهی قرار بگیرد آسیب جدی به تثبیت بازار سرمایه و کمک به مشارکت‌های متعدد خرد سرمایه‌گذاران در بازار می‌گذارد.

منبع: سنا
کد خبر 29759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =