حملات سایبری به شرکت‌های آلمانی افزایش یافت

طبق یک بررسی جدید، از هر ۱۰ شرکت آلمانی، بیش از یک شرکت، قربانی حمله سایبری در سال ۲۰۲۲ شده و جنگ اوکراین باعث افزایش حملات هک در بزرگترین اقتصاد اروپا شده است.

به گزارش بیداربورس، در نظرسنجی که از سوی انجمن آژانس‌های بازرسی فنی و دفتر امنیت اطلاعات فدرال آلمان انجام شد، ۱۱ درصد از شرکت‌های آلمانی، رخنه امنیتی فناوری اطلاعات را در سال ۲۰۲۲ گزارش کردند که نشان می‌دهد حدود ۵۰ هزار حمله سایبری انجام شده است.

در میان شرکت‌های آلمانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، ۵۸ درصد اعلام کردند ریسک امنیت سایبری فزاینده را پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین ثبت کردند. این خطر به خصوص برای شرکت‌های بزرگتر، بخش دولتی و شرکت‌های بخش درمانی، شدیدتر بوده است.

این نظرسنجی نشان داد ۵۵ درصد از شرکت‌هایی که هدف حمله سایبری قرار گرفته‌اند، امنیت سایبری خود را در برابر خطر بالاتر حمله هکرها، تقویت کرده‌اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، یوهانس بوزمان، رئیس انجمن آژانس‌های بازرسی فنی اظهار کرد: علاوه بر جنگ اوکراین، تحولات در زمینه هوش مصنوعی مولد هم باعث تشدید ریسک امنیت سایبری شده است. اشتباهات و فرمولاسیون‌هایی که باعث می‌شد ایمیل‌های فیشینگ به راحتی قابل تشخیص باشند، دیگر به زودی وجود نخواهند داشت.

کد خبر 30640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =