۵۶ هزار قرارداد آتی در بورس کالا منعقد شد

بررسی معاملات هفتگی بازار قراردادهای آتی در بورس کالای ایران نشان می‌دهد ۵۶ هزار و ۱۸۲ قرارداد به ارزش بیش از ۵۰۱ میلیارد تومان در هفته منتهی به ۲۳ تیر منعقد شد. قرارداد آتی زعفران به لحاظ حجم و قرارداد آتی واحدهای صندوق طلا به لحاظ ارزش معاملات در رتبه نخست بازار قراردادهای آتی ایستاد.

به گزارش بیداربورس به نقل از کالاخبر، ۵۶ هزار و ۱۸۲ قرارداد آتی به ارزش بیش از ۵۰۱ میلیارد تومان در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۲۳ تیر منعقد شد. بیشترین سهم معاملات بازار قراردادهای آتی به لحاظ حجم متعلق به زعفران با ۴۳ هزار و ۵۹۰ قرارداد به ارزش بیش از ۲۰۴ میلیارد تومان برای ۳ موعد تحویلی تیر، شهریور و آبان ۱۴۰۲ بود.

از سوی دیگر، بیشترین سهم معاملات بازار قراردادهای آتی به لحاظ ارزش متعلق به صندوق طلا با ۱۱ هزار و ۴۲۱ قرارداد به ارزش بیش از ۲۹۳ میلیارد تومان بود. این تعداد قرارداد در ۶ موعد تحویلی مرداد، مهر، آذر و بهمن ۱۴۰۲ و فروردین و خرداد ۱۴۰۳ در هفته منتهی به ۲۳ تیر منعقد شد.

شمش طلا نیز شاهد انعقاد ۹۳۴ قرارداد به ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۹۶۴ میلیون تومان در ۴ موعد تحویل ۱۷ تیر و ۳۱ تیر، ۲۸ مرداد و ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ بود.

نقره هم با انعقاد ۲۳۷ قرارداد به ارزش یک میلیارد و ۲۸ میلیون تومان در ۳ موعد تحویلی شهریور، آذر و اسفند ۱۴۰۲ روبه رو بود.

۵۶ هزار قرارداد آتی در بورس کالا منعقد شد

کد خبر 31938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =