تسویه اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی به ارزش بیش از ۹۲ هزار میلیارد ریال

مدیر تسویه معاملات کالایی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از تسویه نهایی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی به ارزش ۹۲ هزار و ۷۹۷ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش بیداربورس به نقل از روابط عمومی سمات، علی روستایی با اعلام خبر فوق افزود: این اوراق در ۸ نماد و با سررسید ۹۱۵ روزهای روزهای ۱۷ و ۱۹ اسفندماه سال ۱۳۹۹ در بورس انرژی ایران منتشر شد که ارزش تسویه نهایی در هریک از این نمادها با عنایت به اعمال اختیار خرید توسط ناشر به ترتیب سنفت۰۰۷ به ارزش ۶ هزار و ۹۶۰ میلیارد ریال، سنفت۰۰۸ به ارزش ۳۰ هزار و ۱۵۹ میلیارد ریال، سنفت۰۰۹ به ارزش ۱۵ هزار و ۴۶۶ میلیارد ریال و سنفت۰۱۰ به ارزش ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال بود.

وی ادامه داد: سنفت۰۱۱ به ارزش ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال، سنفت۰۱۲ به ارزش ۷۳۳ میلیارد ریال، سنفت۰۱۳ به ارزش ۱۵ هزار و ۴۶۶ میلیارد ریال و سنفت۰۱۴ به ارزش ۷۳۳ میلیارد ریال دیگر نمادهای این اوراق بودند که در روزهای ۱۸ تا ۲۰ شهریورماه جاری این وجوه از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی به حساب دارندگان واریز شد.

روستایی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون تسویه نهایی ۱۱ نماد اوراق سلف موازی استاندارد به ارزش ۱۶۴ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال محقق شده است و تا پایان امسال نیز ۱۳ نماد از این اوراق با ارزش انتشار ۱۰۴ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال سررسید خواهد شد.

منبع: بیدار بورس
کد خبر 33940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =