"وبانک" برای سومین مرتبه فروشنده "شاراک" شد: اینبار ۴۰.۶ هزار میلیارد تومان!

سرمایه گذاری گروه توسعه ملی برای سومین مرتبه سهام بلوکی پتروشیمی شازند عرضه می کند که این بار شامل ۵۱.۳ درصد و به ارزش ۴۰.۶ هزار میلیارد تومان است!

به گزارش بیداربورس، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی که شهریور و اسفند سال گذشته در عرضه بلوک ۴۹ و ۵۰.۴ درصدی سهام پتروشیمی شازند بطور نقدی و شرایطی، ناکام مانده این بار اقدام به عرضه بلوک ۵۱.۳۲ درصدی "شاراک" کرد.

بر اساس این گزارش، "وبانک" در نظر دارد بلوک ۵۱.۳۲ درصدی سهام شرکت پتروشیمی شازند معادل بیش از ۴.۱ میلیارد سهم را بطور یکجا یا نقد و شرایطی از طریق بورس به فروش برساند.

در این واگذاری قیمت هر سهم ۹۸۳۳ تومان و ارزش معامله ۴۰.۶ هزار میلیارد تومان تعیین شده که شنبه ۲۵ آذر از طریق کارگزاری بانک ملی صورت می گیرد.

در عرضه قبلی و مربوط به ۲۷ اسفند سال گذشته ۵۰.۴۴ درصد سهام با قیمت هر سهم ۸۴۵۴ تومانی ارزش ۳۴.۳ هزار میلیارد تومانی روانه میز فروش شده بود.

برنده مزایده باید ۴۰ درصد از ارزش کل معامله را بصورت نقدی و حداکثر ظرف مدت ۱۴ روز کاری پس از مشخص شدن برنده پرداخت و الباقی ارزش معامله را در قالب ۸ قسط مساوی با فواصل ۶ ماهه پس از ۶ ماه دوره تنفس اولیه از قطعیت معامله با نرخ سود ۲۳ درصدی پرداخت کند. پرداخت اولین قسط ۱۲ ماه پس از ﻗﻄﻌﯿﺖ معامله در بورس است.

کد خبر 36342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =