مذاکره برای رفع موانع بانکی ایران و عمان

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از انجام مذاکراتی با مسئولان کشور عمان برای رفع مشکلات مربوط به حمل و نقل و مسائل بانکی پیش روی وزارتخانه‌ها و نهادهای خصوصی دو کشور خبر داد.

به گزارش بیدار بورس،  سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک در دیدار با وزیر صنایع بازرگانی و سرمایه گذاری سلطنت عمان از آمادگی این سازمان و وزارت صمت ایران برای تجهیز زیرساخت های تجاری بین دو کشور خبرداد.

وی در این دیدار با اشاره به سفر یک هیات تجاری از شرکت های توانمند ایرانی به کشور عمان و برگزاری نشست تجاری در اتاق بازرگانی مسقط و همچنین برگزاری پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین المللی دکوراسیون، روشنایی و لوازم خانه و خانه داری عمان، پیشنهاد کرد کمیته مشترک توسعه روابط اقتصادی و تجاری به ریاست معاونان وزرای دو کشور تشکیل شود.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران همچنین پیشنهاد این سازمان به عنوان دبیرخانه کمیسیون مشترک اقتصادی و تجاری دو کشور در زمینه امضای نقشه راه همکاری تجاری بین ایران و عمان را مطرح کرد که هر دو موضوع مورد استقبال وزیر صنایع، تجارت و توسعه سرمایه گذاری این کشور قرار گرفت.

پیمان پاک با اشاره به موانع توسعه همکاری های تجاری دو کشور، از مذاکرات برای رفع مشکلات مربوط به حمل و نقل و مسائل بانکی پیش روی وزارتخانه ها و نهادهای خصوصی دو کشور خبر داد.

وی در خاتمه به موضوع تاسیس مرکز تجاری ایران در عمان و توافق اتاق مشترک بازرگانی دو کشور در این زمینه اشاره کرد و خواستار حمایت و پیگیری وزیر صنایع، بازرگانی و سرمایه گذاری سلطنت عمان به منظور تاسیس این مرکز شد.

در این جلسه وزیر صنایع، بازرگانی و سرمایه گذاری سلطنت عمان نیز با اشاره به سفر رییس جمهور کشورمان به عمان و دیدار با سلطان این کشور، این سفر را به عنوان یک فرصت مغتنم برشمرد و تاکید کرد انجام این سفر می تواند در توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور بسیار مهم و موثر واقع شود.

وی ابراز امیدواری کرد در این سفر اسناد اقتصادی و تجاری که زمینه ساز توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور هستند، به امضا برسد.

در آستانه سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به عمان، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران هفته گذشته در راس هیاتی بلندپایه تجاری، بازاریابی متشکل از ۳۰ شرکت خصوصی، نمایندگان سازمان بنادر و صندوق ضمانت صادرات روز دوشنبه وارد این کشور شد و مورد استقبال مقامات عمانی از جمله مدیرکل تجارت وزارت صنایع، بازرگانی و توسعه سرمایه گذاری سلطنت عمان و همچنین علی نجفی خوشرودی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط قرار گرفت.

کد خبر 17067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =