افزایش قیمت بنزین در انگلیس برای پنجمین هفته متوالی

قیمت بنزین در انگلیس بیش از ۵ هفته متوالی است که افزایش می یابد و در حال حاضر، یک باک پر از بنزین برای یک خودرو خانوادگی ۵۵ لیتری در حال حاضر، نزدیک به ۱۴۰ پوند (۱۲۷ دلار) هزینه دارد.

به گزارش بیداربورس، شرکت امداد جاده‌ای انگلیس (RAC) با هشدار در مورد «روند نگران کننده افزایش روزافزون هزینه سوخت»، اعلام کرد، قیمت بنزین و گازوئیل در انگلیس در هفته گذشته رکورد زد.

بر اساس گزارش این شرکت، متوسط قیمت بنزین به ۲.۳۲ دلار در هر لیتر رسیده است.

این شرکت اعلام کرد، قیمت‌ها بیش از ۵ هفته متوالی است که رو به افزایش است و در نیمه ماه می، یک لیتر بنزین بدون سرب ۲.۰۲ دلار قیمت داشته است. قیمت گازوئیل نیز، یک رکرود بی سابقه جدید روز شنبه ثبت کرده است و به ۲.۴۰ دلار در هر لیتر رسیده است.

سیمون ویلیامز، سخنگوی بخش سوخت RAC گفت: «یک باک پر از بنزین برای یک خودرو خانوادگی ۵۵ لیتری در حال حاضر، نزدیک به ۱۴۰ پوند (۱۲۷ دلار) هزینه دارد و در حالی که معادل گازوئیل آن تقریباً ۱۰۸ پوند (۱۳۲ دلار) است.»

بنا بر اعلام RAC، افزایش پیوسته هزینه‌ های سوخت، بحران هزینه‌های زندگی را در این کشور بدتر می‌کند و وضعیت با اعتصاب‌های این هفته راه‌ آهن در انگلیس بدتر شده است.

شرکت امداد جاده‌ای انگلیس پیش بینی کرد، به نظر می رسد، قیمت گازوئیل بیشتر و بیشتر گران شود و احتمالا یک باک پر به ۱۱۰ پوند (بیش از ۱۳۵ دلار) برسد.

کد خبر 18346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =