اسناد مالکیت پتروشیمی از رهن بانک بزرگ بورسی فک رهن و آزاد شد

پتروشیمی اصفهان از فک رهن اسناد مالکیت مربوط به سهامدار عمده سابق و پیگیری رفع توقیف پلاک ها در بانک توسعه صادرات و پالایشگاه اصفهان خبر داد.

به گزارش بیدار بورس، شرکت پتروشیمی اصفهان از اقدام بانک تجارت برای فک رهن اسناد مالکیت در سال ۹۱ و پیگیری رفع توقیق پلاک ها در بانک توسعه صادرات و پالایشگاه اصفهان خبر داد و برای دو روز کاری با توقف نماد روبرو شد.

براین اساس، محسن ایران زاد مدیرعامل "شصفها" اعلام کرد: اسناد مالکیت شرکت در سال ۹۱ و زمان تصدی سهامدار عمده سابق (گروه ریخته گران) در قبال اخذ ضمانت نامه در رهن بانک تجارت قرار گرفته بود اما طبق رای شعبه ۱۵ دادگاه تهران که در شعبه ۳۹ دیوان عالی تایید و قطعی شد و با عنایت به اینکه ضمانت نامه ها و تسهیلات مربوطه توسط سهامداران عمده سابق مورد استفاده قرار گرفته و ارتباطی با این شرکت نداشت، بازپرداخت تسهیلات بر عهده گروه ریخته گران قرار گرفت.

لذا با پیگیری از مراجع قضایی از جمله ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه و دستورات قضایی صادره از ناحیه دادستانی، بانک تجارت طی نامه ۴ مرداد اقدام به فک رهن از اسناد مالکیت این شرکت کرد.

پلاک های مورد اشاره همچنان در توقیف بانک توسعه صادرات و پالایشگاه اصفهان هستند که پیگیری به منظور رفع توقیف آنها در دست اقدام است.

کد خبر 19756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =