امضا تفاهمنامه ساخت ۸۴ هزار واحد نهضت ملی مسکن با بخش خصوصی

قرار است امروز طی مراسمی، تفاهمنامه واگذاری ۲ هزار و ۶۱۸ هکتار زمین به بخش خصوصی برای ساخت ۸۴ هزار واحد نهضت ملی مسکن در وزارت راه و شهرسازی امضا شود.

به گزارش بیداربورس، بر این اساس سازمان ملی زمین و مسکن هزار و ۶۹۴ هکتار زمین را در استان یزد به شرکت‌های چادرملو، جهان آباد میبد، سنگ‌آهن مرکزی و سنگ آهن کویر واگذار خواهد کرد تا به ساخت ۴۴ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی در شهرهای اردکان، میبد، بافق و مروست اقدام کنند.

اراضی در نظر گرفته شده برای شهر اردکان ۴۰۰ هکتار معادل ۱۲ هزار واحد مسکونی و برای شهر میبد و بافق نیز هر کدام ۶۰۰ هکتار معادل ۱۵ هزار واحد مسکونی است. سازمان ملی زمین و مسکن در شهر مرودشت نیز ۹۴ هکتار زمین معادل ساخت ۲ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی واگذار خواهد کرد.

در ۲ شهر بم و هرات استان کرمان با واگذاری ۸۰۰ هکتار زمین ساخت ۳۷ هزار واحد مسکونی آغاز خواهد شد. همچنین ۱۲۰ هکتار زمین در استان آذربایجان شرقی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد که ۱۱۰ هکتار آن در تبریز و ۱۰ هکتار آن در شهر ورزقان قرار دارد. این اراضی ظرفیت ساخت ۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی را دارد.

در قزوین نیز با واگذاری ۴.۲ هکتار زمین در محدوده توسط سازمان ملی زمین و مسکن به یک شرکت بخش خصوصی ۴۰۰ واحد نهضت ملی مسکن ساخته خواهد شد.

کد خبر 27894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =