بورس تا کجا رشد می کند؟

بورس با قدرت رشد می کند و فروشنده های این مدت اخیر، همگی پشیمان هستند. روند صعودی فعلی بازار بسیار پرقدرت است.

به گزارش بیداربورس به نقل از اقتصادنیوز ، بازار سهام پس از یک افت سنگین که از مرداد ۱۳۹۹ آغاز شد، برای مدتی طولانی افت کرد و در شرایطی که طی این مدت قیمت دلار رشد زیادی کرد اما بورس فقط افت کرد.

**صعود قدرتمند بورس

در نهایت روند نزولی بورس به پایان رسید و از مدتی پیش روند صعودی قدرتمندی آغاز شده که شاخص ها را روز به روز بالا می برد.

این روزها که در یک روند صعودی قوی قرار داریم، بعضا اتفاقاتی رخ می دهد که می تواند بر بورس اثر منفی بگذارد اما روند صعودی به اندازه ای قدرتمند است که هر اتفاق منفی و ناخوشایندی، نهایتا اثر چند روزه بر بازار می گذارد و بورس دوباره راه صعودی خود را طی می کند. تحلیلگران معتقدند شاخص کل بورس حداقل تا ۳ میلیون واحد بالا خواهد رفت که این هدف، احتمالا تا پایان تابستان امسال محقق می شود.

دیروز هم همین اتفاق رخ داد و در شرایطی که انتظار می رفت اتفاقات مربوط به قیمت گذاری خودروهای داخلی اثر منفی بر روند بازار بگذارد اما تنها گروه خودرو کمی منفی بود و سایر صنایع بازار به رشد خود ادامه دادند.

**ترافیک سنگین پول در جاده منتهی به بورس

حتی گروه خودرویی که خبرهای منفی درباره آن ها منتشر شده بود هم فشار فروش سنگینی نداشت که این نشان می دهد نمادهای این گروه نیز به زودی مانند سایر صنایع رشد خواهند کرد.

دیروز سرمایه گذاران حقیقی حدود ۱۱۵۰ میلیارد تومان پول از صندوق های بادرآمد ثابت خارج کردند که احتمالا مقصد این پول ها، بازار سهام است.

خروج چنین رقم سنگینی به ندرت رخ می دهد و تنها در زمانی شاهد چنین اتفاقی هستیم که یک بازار دیگر، جذابیت بسیار زیادی برای سرمایه گذاری داشته باشد. حالا هم به نظر می رسد از نظر حقیقی ها بورس بسیار جذاب شده که چنین پول های درشتی را از صندوق های با درآمد ثابت خارج می کنند.

حقیقی ها دیروز ۱۲۵۰ میلیارد تومان پول هم به بازار سهام تزریق کردند که این یکی از بزرگ ترین رقم های تزریق پول خرد به بازار از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون است.

**رکوردشکنی ارزش معاملات خرد

ارزش معاملات خرد هم به ۱۵۷۰۰ میلیارد تومان رسیده که بزرگ ترین رقم معاملات خرد از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون است. بالا رفتن ارزش معاملات اتفاقی طبیعی در چنین مواقعی محسوب می شود که می تواند نشانه ای برای ادامه رشد بازار باشد.

همچنین دیروز شاخص قدرت خریداران حقیقی به عدد ۱.۴۲ رسید که نشان می دهد خریداران با قدرت در حال خرید هستند و کنترل بازار را در اختیار گرفته اند.

با توجه به شرایط معاملات دیروز، برای امروز هم احتمال رشد شاخص ها وجود دارد اما به دلیل افزایش عرضه ها در یک ساعت پایانی زمان معاملات دیروز، احتمالا امروز عرضه ها کمی افزایش داشته باشد و نسبت به روز گذشته شاهد بازار متعادل تری باشیم.

کد خبر 28533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =