مشکلات اقتصادی نردبانی برای طلای جهانی

قیمت طلا امروز (دوشنبه) با توجه به بن بست سقف بدهی آمریکا و نگرانی از رکود اقتصادی که برخی از معامله‌گران را به سمت فلز امن سوق داد، افزایش یافت.

به گزارش بیداربورس، بهای هر اونس طلا پس از سه جلسه کاهش تا ساعت ۸ و ۲۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۳.۴ درصد افزایش به ۲۰۱۳ دلار و ۹۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۲۰۱۴ دلار و ۹۰ سنت رسید.

ایپ جان رانگ، تحلیلگر بازار IG گفت که غافلگیری‌های اخیر در داده‌های اقتصادی ایالات‌متحده، شانس رکود اقتصادی را در ۱۲ ماه آینده افزایش داده است زیرا جریان‌های امن، محافظتی برای طلا ایجاد می‌کنند.

داده‌های روز جمعه نشان داد که احساسات مصرف‌کننده در ایالات‌متحده در ماه مه به پایین‌ترین حد در ۶ ماه گذشته رسیده است زیرا این نگرانی وجود دارد که چانه‌زنی سیاسی بر سر افزایش سقف استقراض دولت فدرال می‌تواند باعث رکود شود.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده گفت که انتظار دارد روز سه‌شنبه با رهبران کنگره برای گفتگو در مورد طرحی برای افزایش سقف بدهی کشور و جلوگیری از نکول فاجعه‌بار دیدار کند.

شمش در مواقع عدم اطمینان اقتصادی یا مالی افزایش می‌یابد اما نرخ بهره بالاتر جذابیت طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، بازارها با احتمال ۷۷.۷ درصدی قیمت‌گذاری شده‌اند که بانک مرکزی ایالات‌متحده نرخ‌ها را در سطح فعلی در ماه ژوئن نگه دارد اما دلار به بالاترین حد خود در پنج هفته گذشته در برابر همتایان  خود رسید و قیمت طلا را برای خریداران خارجی ارزان‌تر کرد.

ایپ گفت که قیمت طلا از اواخر ماه مارس امسال در یک الگوی کانال افزایشی باقی مانده است در حالی که سطح روانی کلیدی ۲۰۰۰ دلار همچنان یک حمایت مهم برای دفاع باقی خواهد ماند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۴.۰۱ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۰۵۲ دلار و ۴۴ سنت رسید، در حالی که پالادیوم در ۱۵۰۹ دلار و ۹۱ سنت بود.

کد خبر 29740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =