ساعت کار ادارات از خرداد تغییر خواهد کرد: از ۶ صبح تا ۱۳ ظهر

وزیر نیرو گفت: ساعت کاری ادارات از خرداد ۶ صبح تا ۱۳ ظهر خواهد بود و یک ساعت قبل از پایان وقت اداری در مناطق غیر گرمسیر باید سیستم‌های سرمایشی خاموش شود.

به گزارش بیداربورس، علی اکبر محرابیان در همایش مشترک وزارت نیرو، کشور و صنعت با استانداران و مدیران صنعت برق گفت: ۷ هزار و ۵۴ مگاوات ظرفیت جدید در نیروگاه‌های حرارتی و تجدیدپذیر تا پایان سال گذشته وارد مدار بهره برداری شد که از این مقدار، ۶۸۶۴ مگاوات نیروگاه‌های حرارتی بود و رکورد جدیدی است.

وی افزود: به مدار آمدن ۱۳۱۶ مگاوات بخش بخار نیروگاه‌های گازی دستاورد بزرگی است که موجب صرفه‌جویی ۲ میلیار مترمکعب سوخت شد. کل تولید سال قبل ۳۲۰ میلیارد کیلووات ساعت بوده که ۷۶ میلیارد کیلووات ساعت بدون مصرف سوخت بود. با مجموع اقدامات، خاموشی خانگی صفر و در بخش صنعت و تولید هم اقدامات قابل توجهی انجام شد که منجر به رشد تولید صنعتی شد.

محرابیان از تغییر ساعات ادارات به منظور صرفه جویی در مصرف برق خبر داد و گفت: ساعت کاری ادارات از خرداد ۶ صبح تا یک بعدازظهر خواهد بود و یک ساعت قبل از پایان وقت اداری بر اساس مصوبه دولت در مناطق غیرگرمسیر باید سیستم‌های سرمایشی خاموش شود و در مناطق گرمسیر نیز همزمان با ساعت تعطیلی باید خاموش شوند. تمام دستگاه‌ها باید مولدهای برق را در این دوره وارد مدار کنند. از ابتدای خرداد به میزان کاهش مصرف توسط مصرف کننده خانگی برای تمامی مشترکان به ازای کاهش هر یک کیلووات ساعت تا ۲۰۰۰ تومان پاداش صرفه‌جویی داده می شود.

کد خبر 29770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =