افزایش درآمد دولت از محل مالیات نقل و انتقال سهام

شاهین مستوفی گفت: در ۱۲ ماهه سال گذشته میزان مالیات دریافتی دولت از محل نقل‌وانتقال سهام حدود ۶ هزار و ١٠٠‌ میلیارد تومان بوده، در حالی که تنها در چهارماهه امسال این عدد به ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است. مقایسه این اعداد با یکدیگر نشان از رشد دو برابری دریافتی‌ها در سال ۱۴۰۲ دارد.

به گزارش بیداربورس شاهین مستوفی، مدیر کل دفتر حسابرسی مالیاتی، در خصوص میزان درآمد دولت از مالیات نقل و انتقال سهام، اظهار کرد: در ۱۲ ماهه سال گذشته میزان مالیات دریافتی دولت از محل نقل‌وانتقال سهام حدود ۶ هزار و ١٠٠ میلیارد تومان بوده در حالی که تنها در چهارماهه امسال این عدد به ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده که مقایسه این اعداد با یکدیگر نشان از رشد دو برابری دریافتی‌ها در سال ۱۴۰۲ دارد.

او در پاسخ به این سوال که تاکنون چه میزان از شرکت‌های بورسی اطلاعات صورت حساب خود را در سامانه مودیان ثبت کرده‌اند، گفت: از ابتدای آبان سال ۱۴۰۱ تا کنون حدود ۴۰۰ شرکت بورسی اطلاعات خود را به صورت شفاف در سامانه مودیان درج کرده‌اند، با تصویب قانون تسهیل اجرای قانون پایانه فروشگاهی در شورای نگهبان، تمامی شرکت‌ها مکلف به امر مذکور می‌شوند که در صورت عدم اجرا براساس ماده ۲۲ قانون پایانه‌های فروشگاهی با آنها برخورد خواهد شد.

مدیر کل دفتر حسابرسی مالیاتی درپایان تصریح کرد: با ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه نظارت حسابرسان افزایش می‌یابد، سازمان مالیاتی نیز به سبب ارائه رسیدگی‌های مستندتر در گزارش‌های حسابرسی، معافیت‌های مالیاتی را برای این شرکت‌ها در نظر گرفته، همچنین دولت در احکام بودجه‌ای سال۱۴۰۲ نیز احکام مالیاتی را به منظور تشویق شرکت‌ها برای حضور در بازار سرمایه در نظر گرفته‌ است.

منبع: سنا
کد خبر 33341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =