تغییر قیمت گاز در ۵ ماه ابتدایی سال به ۷ هزار تومان را نپذیرفته‌ایم

محسن محمودی مدیرعامل پتروشیمی لردگان در نشست خبر امروز خود در خصوص شرایط لردگان گفت:  ۹۰ درصد کارکنان این شرکت بومی منطقه هستند.

به گزارش بیداربورس، محسن محمودی مدیرعامل پتروشیمی لردگان در نشست خبر امروز خود در خصوص شرایط لردگان گفت:  ۹۰ درصد کارکنان این شرکت بومی منطقه هستند.

تاثیر قطعی گاز بر روند تولید 
محمودی درمورد تاثیر قطعی گاز بر روند تولید گفت: درحال حاضر کمپرسور دی اکسید کربن تا ظرفیت ۸۵ درصد در حال کار است و اگر با قطعی گاز در زمستان روبه‌رو شدیم، ظرفیت آن به ۹۵ درصد می‌رسد و در صدد هستیم که کمپرسوری از چین وارد کنیم که ظرفیت ۱۱۰ درصدی داشته باشد که هیچ زمانی خط تولید از کار نیفتد و به اهداف تولیدی خود برسیم. 

300 میلیون یو از بدهی‌ها پرداخت شده است
وی با اشاره به بدهی شرکت گفت:در سال ۹۷، مجتمع با ۸۵۰ میلیون یورو بدهی تحویل مدیریت جدید شد که تا امروز ۳۰۰ میلیون یورو از بدهی‌ها پرداخت شده است. 

به گفته او لردگان اولین شرکت بورسی بود که فاینانس چین را پرداخت کرد و با مساعدت بانک‌های داخلی توانست قسمتی از این بدهی را تبدیل به ریال کرده و تخفیف بگیرد. 

مدیرعامل لردگان ادامه داد: ۲۵۰ میلیون یورو دیگر بدهی ارزی به خلیج فارس است که بابت سود ۲۵ درصدی آن به مشکل خوردیم و شکایتی تنظیم کردیم و به دنبال آن هستیم که این بدهی را نیز تبدیل به ریال کنیم. 

بدهی 2.6 همتی دولت به لردگان
محمودی درخصوص بدهی خود به گاز گفت: در حال حاضر ۲ همت برای گاز بدهی داریم اما قضیه اینجاست که ۲.۶ همت هم از دولت طلبکاریم. این در حالی است که بدهی پتروشیمی از لردگان مربوط به سال ۹۹ بوده و قطعا ارزش این نقدینگی در آن زمان حتی اگر امروز هم پرداخت شود، با امروز قابل مقایسه نیست. 

چرا گاز ۷ هزار تومانی؟
او همچنین عنوان کرد: تغییر قیمت گاز در ۵ ماه ابتدایی سال به ۷ هزار تومان را نپذیرفته‌ایم چرا که تمام برنامه‌ریزی ها با قیمت فرموله بوده و امیدواریم قیمت گاز حداقل عطف به ماسبق پیش از آن مصوبه ۷ هزار تومانی نشود. مصوبه ۷ هزار تومانی تنها یک ماه و ۲۰ روز صلاحیت داشته، اما اکنون نامه پایانی برای قیمت گاز تمامی ۵ ماه ابتدایی سال را با نرخ ۷ هزار تومان حساب کرده‌اند. 

چالش‌هایی در خصوص نرخ آب
وی در ادامه این نشست عنوان کرد: نرخ آب از ۳۵۰۰ تومان در یک جهش به ۳۵ هزار تومان رسیده که در آن حوزه نیز چالش‌هایی وجود دارد که درصدد حل آن هستیم. 

افزایش چشم‌گیر تولید شرکت
مدیرعامل پتروشیمی لردگان در خصوص ظرفیت تولید گفت: مجموع تولید پتروشیمی تا امروز ۸۰۰ هزار تن بوده که معادل کل تولید سال گذشته است، بنابراین در ۴ ماه پایانی هر چه تولید کنیم، افزایش تولید است و امیدواریم در این ماه‌های پایانی بتوانی یک میلیون تن را رد کنیم. در حال حاضر ۳۰۰ تن آمونیاک و ۵۰۰ تن اوره تولید شده است.

لردگان چه میزان صادرات دارد؟
محمودی با بیان این موضع که میانگین ماهی ۷۵ هزار تن تولید میکنیم، گفت: ۱۵ هزار تن را به جهاد کشاورزی می‌دهیم و مابقی صادرات می‌شود. 
وی در خصوص هزینه حمل محصولات نیز گفت: برای هر تن حدود ۲۵ دلار هزینه برای رسیدن محصول به بندر است.

منبع: بیدار بورس
کد خبر 36487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =